Введення в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів

Зміни у законодавстві по введенню в експлуатацію житлових самобудів

З настанням Нового року відбулися деякі зміни в законодавстві, яке стосується введення в експлуатацію самовільно збудованих житлових споруд. 31 грудня 2010 року скінчився термін дії Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт. Цей документ почав діяти 5 жовтня 2009 року.

Відповідно до зазначеного вище Порядку, громадяни України мали право, до 31 грудня 2010 року, здати в експлуатацію приватні житлові будинки садибного типу, дачні або садові будинки з господарськими спорудами і будівлями, спорудженими у період з 5 серпня 1992р. до 1 січня 2008 р. без дозволу на виконання будівельних робіт.

Даний Порядок значно спрощував процедуру так званого «узаконення» самовільно збудованих житлових та господарських будівель і споруд відносно грошових витрат та терміну оформлення документів.

На жаль, у зв’язку з обмеженістю організаційних можливостей владних органів, багато киян, не встигли скористатися своїм правом, наданим Порядком, до закінчення 2010 року. В зв’язку з цим, Міністерство регіонального розвитку та будівництва прийняло рішення продовжити термін законного введення в експлуатацію самосудів ще на один рік. Після цього власників самовільно збудованих споруд чекають великі штрафи.

Окремо звертаємо Вашу увагу на правові наслідки залишення самовільно збудованих житлових будівель та споруд без належного оформлення та пов’язаних з цим проблем під час вчинення правочинів з цим нерухомим майном, включаючи купівлю-продаж, дарування, спадкування.

У разі виникнення у Вас будь-яких питань та побажань щодо можливості скористатися перевагами спрощеного порядку, просимо звертатися за телефонами: 044-228-17-59, 095-157-11-49, 098-502-85-27, або надсилати документи (техпаспорт БТІ, держакт на право власності або користування земельною ділянкою) в електронному вигляді на е-mail: mayupravo@gmail.com

 По всім питанням Ви можите зв'язатися з нами за телефонами:

          044-228-17-59

095-157-11-49

098-502-85-27

  З повагою ТОВ "Компанія "Маю Право"